среда, 28 октября 2015 г.

Майстер-клас з теми «Використання методів кооперативного навчання для активізації роботи учнів на старшому етапі навчання» (Вчитель: Нагорна Н.А.)


Теоретична частина
Інтерактивні технології:
·        Колективно-групове навчання
·        Ситуативне моделювання
·        Дискусії
·        Кооперативне навчання
Ідея кооперативного навчання виникла за кордоном. Підґрунтям для розробки технології кооперативного навчання стали концепції Дж. Дьюї, Ж.-Ж. Піаже, Л. Виготського. У вітчизняній методичній літературі кооперативне навчання пов’язують з такими поняттями як педагогіка співробітництва та колективний спосіб навчання.
Кооперативне навчання відкриває для учнів можливості співпраці, дає змогу реалізувати природне прагнення до спілкування, сприяє досягненню вищих результатів засвоєння знань.
Групи (пари) формуються на принципі «вільного» складу.
За рівнем базових знань для виконання диференційованих завдань учнів можна об’єднувати в сильні, середні та слабкі групи.
Об’єднання в групи вчитель може здійснювати на добровільних засадах або за результатами жеребкування. Можна заздалегідь визначити склад груп і вивісити в класі до початку уроку. Можна об’єднувати учнів за спільними ознаками (розрахунок, кольори, геометричні фігури).
Об’єднання в групи:
·        Puzzles
·        Thematic pictures
·        Corners
·        A, B, C

Об’єднання в пари:
·        Ribbons
·        Proverbs, sayings
·        Opposites
·        Associations
·        Half a picture or a photo

Практична частина